fbpx

ОО СДСМ ги повикува граѓаните да се потпишат за кандидатурата на Стево Пендаровски

 ОО СДСМ ги повикува граѓаните да се потпишат за кандидатурата на Стево Пендаровски

-Општинската организација на СДСМ Струмица ги повикува сите граѓани, членови и симпатизери утре (недела 3 март) од 8 часот да излезат масовно и да го дадат својот потпис за уште еден мандат на претседателот Стево Пендаровски во Подрачната канцерија на ДИК во Струмица (зграда на Општина Струмица), стои во повикот на струмичките социјалдемократи.

Претседателот Стево Пендаровски заслужува уште еден мандат. Македонија заслужува сериозен и одговорен државник, кој знае како и каде да ја води државата, претседател на и за сите граѓани, се додава во повикот.

Share via
Copy link