fbpx

Tags : ОО СДСМ Струмица

ОО СДСМ ги повикува граѓаните да се потпишат за кандидатурата

-Општинската организација на СДСМ Струмица ги повикува сите граѓани, членови и симпатизери утре (недела 3 март) од 8 часот да излезат масовно и да го дадат својот потпис за уште еден мандат на претседателот Стево Пендаровски во Подрачната канцерија на ДИК во Струмица (зграда на Општина Струмица), стои во повикот на струмичките социјалдемократи. Претседателот Стево […]

Утре СДСМ Струмица организира трибина во Домот на АРМ

Утре, 14.06.2022 (вторник) во 19 часот во Дом на АРМ, ОО СДСМ Струмица ќе одржи трибина за политиките и мерките кои ги спроведува Владата на Република Северна Македонија. Говорници на трибината ќе бидат претседателот на ОО СДСМ Струмица Борче Цветков министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и пратеничката во Собранието на РСМ Љубица […]

Прес конференција на Борче Цветков, нов претседател на ОО СДСМ

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија назначи нов Претседател на Општинската Организација на СДСМ во Струмица. Претседателското столче во Општинската Организација го презеде Борче Цветков, кој веќе 15 години е активен член на партијата и протагонист на голем број партиски активности и изборни процеси. “Пред сѐ, би сакал да нагласам дека сум исклучително благодарен за довербата која […]