fbpx

Tags : Струмица и Радовиш

Полициски билтен: Физички напади во Струмица и Радовиш

На 21.03.2021 во СВР Струмица, А.М.(18) од Струмица пријавил дека на 20.03.2021 околу 20:20 часот позади угостителски објект на бул„Ленинова“ бил физички нападнат од Р.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 20.03.2021 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, М.Г.(18) од Радовиш пријавил дека околу 18:00 часот во близина на угостителски објект во […]