fbpx

Tags : тројца малолетници

Уапсен струмичанец, заедно со тројца малолетници нападнал млад брачен пар

СВР Струмица денеска соопшти дека на 17.06.2024 во 00:10 часот во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода Е.М.(37) од Струмица. Тој се сомничи дека на 16.06.2024 околу 21.00 часот со тројца малолетници физички ги нападнале Е.И.(23) и неговата сопруга во нивниот дом, при што Е.М. со остар предмет му нанел повреда на Е.И..  […]