fbpx

Tags : уапсен

Уапсен жител на Водоча кој агресивно се однесувал кон полицајци

СВР Струмица соопшти дека на 31.05.2024 во 03:55 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода К.В.(40) од село Водоча, струмичко. Тој на 30.05.2024 на магистрален пат А-4 Струмица—Радовиш, на местото „Градашорска крстосница“ агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и […]

Уапсен Авганистанец, пренесувал мигранти преку границата

Вчера околу 20 часот во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода С.З.(26) од Авганистан. Претходно, на ул.„Маршал Тито“ во Гевгелија, тој бил затекнат со уште четири лица мигранти (двајца од Сиера Леоне и двајца од Конго) и по преземени мерки било констатирано дека С.З. […]

Уапсен крадец од Струмица, само неколку часа се радувал на

На 10.01.2023 во 23.50 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ѓ.А.(39) од Струмица. Тој се сомничи дека околу 19:00 часот извршил тешка кражба во продажен објект во Струмица, при што одзел пари, соопштија денеска од СВР Струмица. По наредба на Основен суд Струмица бил извршен претрес […]

Уапсен струмичанец, кај него се пронајдени марихуана и масло од

Вчера во 16:00 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Д.И.(29) од Струмица. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и масло од канабис. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица, за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица […]

Уапсен гевгеличанец кој нападнал сограѓанин во неговиот дом

Денеска во 10:40 часот на улица „Таља Бикова“ во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода А.Ѓ.(36) од Гевгелија, соопштија денеска од СВР Струмица.Тој се сомничи дека на 12.12.2022 во домот на улица „Иво Лола Рибар“ во Гевгелија со остар предмет го нападнал Н.Н.(68) од Гевгелија. Со судска наредба […]

Полицијата уапсила жител на Василево, се сомничи за обљуба на

На 11.08.2022 во 20.30 часот полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода С.И. (21) од село Василево, струмичко. Тој е осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. Лицето е задржано во Полициската станица Струмица, запознаен е Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и по поднесување […]

Уапсен скопјанец кој превезувал мигранти од Куба

Вчера во 21:10 часот на наплатна рампа „Смоквица“, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Богородица го лишиле од слобода Ф.А.(31) од Скопје. При контрола во возило „фолксваген венто“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени три лица – мигранти од Куба – Д.Х.А.А.(31), М.Р.Ј.А.(25) и И.Ц.В.А.(27). Лицата биле предадени во полициска […]

Уапсен струмичанец-со огнено оружје убил куче

Вчера во 23:45 часот од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Т.Г.(59) од Струмица затоа што истиот ден околу 19:55 часот тој со огнено оружје усмртил куче. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.