fbpx

Tags : Украина

Најголем трансфер во историјата на Брера Струмица-Трајков од 1 јули

Се остварува најголемиот трансфер во историјата на АП Брера Струмица – Димитар Трајков од 1 јули ќе биде нов играч на Полисја од Украина. Тој ќе стане нов играч на ФК ,,Полисја“ од Житомир Украинa, откако успешно ги заврши медицинските прегледи во овој град и го потпиша преддоговорот со новиот клуб. Трајков во редовите на […]

Заев:Итен прекин на војната во Украина, враќање на мирот и

Итен прекин на војната во Украина, враќање на мирот и воспоставување дијалог наместо агресија – ова е главната порака од Форумот за дипломатија во Анталија каде деновиве заедно со Венко Филипче учествувам на покана на Претседателот на Турција, Ердоган и на МНР на Турција, Чавушоглу, објави Зоран Заев на фејсбук. Го искористив учеството на форумот […]