fbpx

Tags : заштитни маски

Полициски билтен:физички напад во Струмица, 65 лица не носеле заштитни

Вчера во 21:45 часот во Полициска станица Струмица И.М. (62) од Струмица пријавил дека во неговото дворно место на ул. Охридска“ во Струмица бил физички нападнат од Ѓ.Б. (57) од Струмица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (14.12/15.12.2020), по однос на Уредбата […]

Полициски билтен: физички напад во Калково, 83 граѓани не носеле

Вчера во 22:25 часот во Полициска станица Валандово У.И. од село Калково пријавил дека околу 22.10 часот неговиот малолетен син бил физички нападнат од Р.М.(41) од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (21.10/22.10.2020), по однос на Уредбата за задолжително носење […]