fbpx

Tags : ЖФК Тиверија

ЖФК „Тиверија“ бара објаснување од ФФМ зошто Велков е избришан

Интегрален текст од соопштението на ЖФК „Тиверија“ Женскиот Фудбалски Клуб Тиверија наредниот месец  ќе прослави 10 години постоење. Нашиот клуб е постојано при врвот на првата женска фудбалска лига, неколкукратен младински и кадетски шампион на Македонија, освојувач на КУП трофеј и учесник на многу турнири во и надвор од државата. Во целиот тој 10 годишен […]

ЖФК Тиверија Струмица со 9 фудбалерки во националните тимови

Во периодот од 04 до 12.08 август У-19 и А националните тимови имаат подготовки во Спортскиот Центар Истатов во Нов Дојран. За таа цел селекторот Астрит Мерко повика 4 фудбалерки на ЖФК Тиверија во У-19 националниот тим:– Велкова Сара– Недева Викторија– Николовска Теодора– Божиновска Теа Во сениорската Репрезентација, селекторот Кирил Изов повика 5 фудбалерки:– Ристовска […]