fbpx

Tags : злато

ЗАПЛЕНЕТИ 4,8 КИЛОГРАМИ ЗЛАТО ПРИ ВЛЕЗ НА ГП „БОГОРОДИЦА“

Царински службеници запленија 4,8 килограми златен накит со проценета вредност од 20,4 милиони денари, по контрола на автобус на граничниот премин Богородица при влез во државата, соопштија денеска од Царинската управа. Имено, царинските службеници на граничниот премин Богородица селектираа автобус кој сообраќал на линија Истанбул – Гостивар, при што е извршен детален претрес.Во пределот за […]

РЕКОРДНА ЗАПЛЕНА НА ДЕВИЗИ И ЗЛАТО ВО ВРЕДНОСТ ОД ЕДЕН

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа вчера на ГП Богородица при контрола на автобус открија и запленија ‪262.750‬ долари, ‪155.760‬ евра и 12 килограми злато и златен накит со проценета вредност од околу ‪600.000‬ евра, соопштија денеска од Царинската управа. Заради постоење сомнеж, автобусот со турски регистарски ознаки управуван од македонски државјанин, кој се […]

Време е за злато, македонските одбојкари ќе играат со Хрватска

Трите порази во финалните натпревари во периодот од 2015 до 2017, како и неуспехот на завршниот турнир во Скопје пред три години, создаваат притисок дека е крајно време златото да блесне на градите на македонските одбојкари. Ако се суди според квалитетот, црвено-жолтите се фаворити во пресрет на последните четири натпревари од Европската сребрена лига 2021. […]