fbpx

Валандовчанец фатен при вршење на кражба

 Валандовчанец фатен при вршење на кражба

Во 02:20 часот по полноќ полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода С.У.(42) од Валандово, кој бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Валандово. Притоа од него биле одземени предмети кои потекнуваат од стореното кривично дело.

Известен е Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Share via
Copy link