fbpx

Tags : валандовчанец

Валандовчанец пронајден починат во својот дом

Полицијата соопшти дека вчера во 18:30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во домот во Валандово бил пронајден починат Б.Е.(56) од Валандово. Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Тешко повреден валандовчанец откако со „мерцедес“ излетал од патот

Вчера во 17.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на на ул.„Првомајска“ во Валанадово, патничко возило „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Г.Ѓ.(58) од Валадново, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Општа болница Гевгелија. Увид на местото извршила екипа од ОВР Валадново.

Валандовчанец фатен при вршење на кражба

Во 02:20 часот по полноќ полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода С.У.(42) од Валандово, кој бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Валандово. Притоа од него биле одземени предмети кои потекнуваат од стореното кривично дело. Известен е Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по […]

Приведен валандовчанец осомничен за обљуба врз роднина

На 04.05.2021 во 02.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода Д.У.(39) од Валандово поради сомнение дека на пред два дена извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, негова роднина. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.