fbpx

Тешко повреден валандовчанец откако со „мерцедес“ излетал од патот

 Тешко повреден валандовчанец откако со „мерцедес“ излетал од патот

Вчера во 17.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на на ул.„Првомајска“ во Валанадово, патничко возило „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Г.Ѓ.(58) од Валадново, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Општа болница Гевгелија.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Валадново.

Share via
Copy link