fbpx

Tags : тешко повреден

Тешко повреден возач во Валандово откако удрил во бетонски остров

Вчера во 20:10 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на булевар „Првомајска“ во Валандово, патничко возило „фиат пунто“ со валандовски регистарски ознаки, удрило во бетонски остров на булеварот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот А.Ј.(54) од село Пирава, валандовско, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на […]

Тешко повреден валандовчанец откако со „мерцедес“ излетал од патот

Вчера во 17.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на на ул.„Првомајска“ во Валанадово, патничко возило „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Г.Ѓ.(58) од Валадново, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Општа болница Гевгелија. Увид на местото извршила екипа од ОВР Валадново.

Тешко повреден сопатник по излетување на автомобил од патот

Вчера во во 17:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат од село Ново село кон село Мокриево, струмичко, Ѓ.К.(23) од село Добрејци, струмичко, управувајки патничко возило „бмв“ со швајцарски национални ознаки, изгубил контрола и со возилото излетал надвор од патот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се […]

Дваесетгодишен струмичанец тешко повреден по излетување на автомобил

Вчера во 03:10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица– село Баница–село Вељуса, патничко моторно возило “опел корса“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.С.(20) од Струмица, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот С.И.(20) од Струмица, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид од увидна екипа од […]

Тешко повреден возач по излетување на патот Свидовица и Куклиш

Синоќа во 20:00 часот на регионалниот пат с.Куклиш-с.Банско-с.Мокрино, на делницата помеѓу с.Свидовица и с.Куклиш, патничко моторно возило „ланчија“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ц.Ц.(61) од Струмица, излетало надвор од коловозот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ц.Ц. кои му биле констатирани од лекар во Општата болница Струмица. […]

Малолетен велосипедист тешко повреден во сообраќајка кај Баница

Вчера околу 19:20 часот на регионалниот пат на влез од село Баница, струмичко, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „форд“, со струмички регистарски ознаки, управувано од З.С.(39) од село Баница и велосипед, управуван од малолетник од истото село. По незгодата малолетникот бил пренесен во Медицински центар Струмица, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. […]

Тешко повреден мотоциклист кај Босилово

Вчера во 18:00 часот на магистралниот пат А4 Струмица-Ново Село, на влез во село Босилово, К.С.(35) од село Просениково, кој управувал мотоцикл „сузуки“ без регистерски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, соопштија денес од МВР. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил К.С., на кого му е укажана лекарска помош во Комплекс клиники […]

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка кај Радовиш

Вчера во 14:00 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека на магистрален пат Радовиш – Штип, во населба Дамјан, радовишко, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „кавасаки нинџа“, со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од П.Д.(43) од Гевгелија и трактор „имт 539“, со радовишки регистарски ознаки, управуван од Б.Т.(59) од с.Дамјан. Во незгодата со тешки […]