fbpx

Бесар Гуџуфи од Беласица се пресели во Бешикташ за половина милион евра

 Бесар Гуџуфи од Беласица се пресели во Бешикташ за половина милион евра

Бесар Гуџуфи ставил потпис на петгодшен договор со Бешикташ, тој таму оди од Беласица каде настапуваше во изминатите шест месеци, трансферот е вредедн половина милион евра.

Големиот талент кој настапува за македонската репрезентација до 17 години, е нов член на Бешикташ.

Тој стави потпис на петгодишен договор со новиот турски шампион, а тие за овој трансфер платија 480.000 евра.

Гуџуфи беше член на Вардар, но во зимскиот преоден рок направи трансфер во Беласица од каде оди во Бешикташ.

Бесар Гуџуфи кон крајот на овој месец ќе наполни 17 години, тој важи за голем талент за кого интерес имаше и од неколку други важни клубови како Трабзонспор и Динамо Загреб.

Share via
Copy link