fbpx

Без документи комбиња од Струмица возеле патници надвор од државата

 Без документи комбиња од Струмица возеле патници надвор од државата

Полицијата синоќа при контрола на граничниот премин Табановце откри четири комбиња што вршеле меѓународен превоз на патници без документација.

Станува збор за возила управувани од Т. В. (25), П. В. (50), Ч. Т. (28) и М. П. (33) – сите од Струмица, информираат од МВР.

Од страна на полициските службеници биле известени инспектори од Одделението за инспекциски надзор на патниот сообраќај во рамките на Државниот инспекторат за транспорт при Министерство за транспорт и врски и се преземаат мерки за комплетно расчистување на случаите.

Share via
Copy link