fbpx

Денес нема нови случаи на коронавирусот во Струмица

 Денес нема нови случаи на коронавирусот во Струмица

Во последните 24 часа се направени 2.514 тестирања, а регистрирани се 4 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје – 3• Битола – 1.

Не се регистрирани починати лица.

Регистрирани се 11 оздравени пациенти од:• Куманово – 4• Скопје – 3 • Крива Паланка, Струга, Гевгелија и Радовиш – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 872.894 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.673, бројката на оздравени пациенти е 149.961, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 228

Share via
Copy link