fbpx

Две малолетни деца од Струмица извршиле полов напад врз малолетно девојче

 Две малолетни деца од Струмица извршиле полов напад врз малолетно девојче

Малолетно лице во Струмица силувано од неговите врсници. Имено, изминатата ноќ во 01:00 часот во СВР Струмица, било пријавено дека на 18.05.2020 во попладневните часови бил извршен полов напад на малолетно лице од страна на други двајца малолетници, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

Share via
Copy link