fbpx

Кривична пријава против струмички дилер на кокаин

 Кривична пријава против струмички дилер на кокаин

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.К.(37) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 02.02.2020 на ул.„Благој Јанков Мучето“ во Струмица, полициски службеници извршиле преглед врз Љ.Б. од Струмица и кај него пронашле кокаин, кој според неговиот исказ го купил од пријавениот С.К.

Извор: Билтен МВР

Share via
Copy link