fbpx

Малолетник осомничен за обљуба врз немоќно лице

СВР Струмица поднесе известување до ОЈО Струмица за петнаесетгодишен малолетник од село Василево, струмичко, заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „обљуба врз немоќно лице“, соопштија денес од струмичката полиција.

Пријавениот обљубата ја извршил на први април во село Василево врз осумнаесетгодишно женско лице.

Share via
Copy link