fbpx

Tags : обљуба

Малолетник од струмичко село се сомничи дека извршил обљуба врз

На 25.04.2024 во Полициската станица Струмица во присуство на родител бил повикан малолетник од струмичко село, кој се сомничи дека истиот ден извршил обљуба врз малолетничка од струмичко, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување.

Радовишанец се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка

Вчера во Полициската станица Радовиш било пријавено дека 45 годишен жител на Радовиш во периодот од јануари до април 2024 година во  повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село, информираа денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за целосно […]

Жител на село во Општина Конче се сомничи дека извршил

На 30.03.2024 во 17:25 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Ј.К.(49) од село во општина Конче. Тој се сомничи дека во периодот од почетокот на 2022 година до ноември 2023 година во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од село во општина Конче. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш, […]

СВР Струмица:малолетник извршил обљуба врз малолетничка со која бил во

На 26.02.2024 во Полициската станица Струмица, 38 – годишна жена од струмичко село пријавила дека во периодот од август до ноември 2023 година малолетник од струмичко село извршило обљуба врз нејзината малолетна ќерка, со која бил во љубовна врска. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Радовишанец осомничен за обљуба

Вчера во 20:20 часот во Полициската станица Радовиш е извршен службен разговор со Д.П. (64) од Радовиш, кој се сомничи дека извршил обљуба врз 46 годишна радовишанка, со која претходно се познавале, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш, а по документирање на случајот ќе биде […]

Дваесет и пет годишник извршил обљуба врз 81-годишна старица во

На 13.09.2023 во 22.30 часот во струмичко село, полициски службеници од Полициското одделение Ново Село го лишиле од слобода А.В.(25) од село Косевица, општина Македонска Каменица. Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 81-годишна жена од струмичко, информираа денеска од СВр Струмица. Лицето било задржано во Полициска станица Струмица, за настанот бил известен јавен обвинител […]

Триесет денови притвор за гевгеличанецот кој изврши обљуба врз малолетник

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило продолжено кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години од член 188 став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик. Осомничениот, на кого родителите му ги доверувале на чување […]

Гевгеличанец приведен за обљуба врз малолетник

Вчера во 15:20 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Ѓ.А.(61) од Гевгелија затоа што извршил обљуба врз малолетник од Гевгелија, информираа денеска од СВР Струмица. Лицето е задржано во Полициската станица Гевгелија, за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање […]

Полицијата уапсила жител на Василево, се сомничи за обљуба на

На 11.08.2022 во 20.30 часот полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода С.И. (21) од село Василево, струмичко. Тој е осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. Лицето е задржано во Полициската станица Струмица, запознаен е Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и по поднесување […]

Жител на Иловица пријавен дека извршил обљуба врз неговата ќерка

На 07.09.2021 во 18.00 часот во СВР Струмица од полициски службеници е повикан С.Д.(28) од село Иловица,струмичко постапувајќи по претходна пријава од жител на струмичко село дека на 02.09.2021 околу 21.00 часот тој извршил обљуба врз неговата ќерка, соопштија денес од струмичката полиција. По расчистување на случајот ќе следува соодветен поднесок.