fbpx

Малолетник пријавен дека извршил обљуба врз малолетничка

 Малолетник пријавен дека извршил обљуба врз малолетничка

СВР Струмица соопшти дека вчера во 11:00 часот во Полициската станица Струмица, 32-годишна жена од Струмица пријавила дека во текот на март 2024 година малолетник од Струмица извршил обљуба над нејзината малолетна ќерка.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link