fbpx

Tags : малолетничка

Малолетник од струмичко село се сомничи дека извршил обљуба врз

На 25.04.2024 во Полициската станица Струмица во присуство на родител бил повикан малолетник од струмичко село, кој се сомничи дека истиот ден извршил обљуба врз малолетничка од струмичко, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување.

Радовишанец се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка

Вчера во Полициската станица Радовиш било пријавено дека 45 годишен жител на Радовиш во периодот од јануари до април 2024 година во  повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село, информираа денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за целосно […]

Жител на село во Општина Конче се сомничи дека извршил

На 30.03.2024 во 17:25 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Ј.К.(49) од село во општина Конче. Тој се сомничи дека во периодот од почетокот на 2022 година до ноември 2023 година во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од село во општина Конче. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш, […]

Полициски билтен: физички напад, малолетничка се оддалечила од домот

На 11.01.2023 година во Полициската станица Струмица Н.М. (27) од Струмица пријавила дека околу 18:30 часот во куќа во Струмица А.Д и С.Д. физички и нападнале пријавителката и Х.М. од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 11.01.2024 година во Полициската станица Струмица З.А. (40) од Струмица пријавил дека од нивниот дом се […]

Спасовски:Главен организатор и извршител кој ја усмртил малолетничката е лицето

Интегрално обраќање на министерот Спасовски на заедничка прес-конференција со ОЈО Бубевски МВР во координација и под водство на ЈО во текот на изминатата ноќ го расчисти случајот, откако вчера се добија информациите, се обезбедуваа доказите и беа пронајдени телата на двете лица кои се водеа за исчезнати. Иако, за жал, разрешницата не нѐ доведе до […]

Полициски билтен:Жител на Петралинци пронајден починат, малолетничка се оддалечила од

На 07.06.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во домот во село Петралинци, струмичко, бил пронајден починат Н.С.(31). Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. На 08.06.2023 во 00.50 часот во СВР Струмица, С.Д.(34) од Струмица пријавила […]

Кривична пријава за жител на Злеово, осомничен е дека пред

Одделението за внатрешни работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Г.Р.(66) од село Злеово Радовишко поради постоење основи на сомнение дека пред околу четири години извршил полови дејствија над малолетничка, соопштија денеска од СВР Струмица. Настанот во ОВР Радовиш бил пријавен на 14.12.2022, по што бил запознаен Јавен обвинител од Основното […]

Полициски билтен:Исчезната малолетничка, физички напади во Василево и Банско

На 24.10.2021 во 20:30 часот во Полициската станица Струмица, T.Р.(34) од село Сарај, струмичко, пријавил дека од домот се оддалечила нејзината малолетна ќерка. Секторот за внатрешни работи Струмица презема мерки за пронаоѓање на лицето. На 24.10.2021 во 21:40 часот во Полициската станица Струмица, А.И.(41) од село Банско, струмичко, пријавил дека околу 21.00 часот во неговото […]

36.годишен маж од Богданци вознемирувал малолетничка-и прикажувал недолични фотографии и

На 22.10.2021 во 14:00 во Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода А.Г.(36) од Богданци, поради сомнение дека вознемирувал малолетничка од Богданци, со прикажување фотографии со недолична содржина и допирање по телото, соопшти МВР. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна […]

Кривична за радовишанец за обљуба врз малолетничка

Денеска ОВР Радовиш до Основен суд Струмица поднесе кривична пријава против С.М. (26) од Радовиш, поради постоење сомнение дека ноќта меѓу 20/21 април во Радовиш осомничениот извршил обљуба врз малолетничка. С.М. е лишен од слобода и во текот на денот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.