fbpx

Малолетник од струмичко село се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка

 Малолетник од струмичко село се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка

На 25.04.2024 во Полициската станица Струмица во присуство на родител бил повикан малолетник од струмичко село, кој се сомничи дека истиот ден извршил обљуба врз малолетничка од струмичко, соопштија денеска од СВР Струмица.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување.

Share via
Copy link