fbpx

Искршено стакло од изборен штаб во село Дедино, Општина Конче

 Искршено стакло од изборен штаб во село Дедино, Општина Конче

Вчера во 14:00 часот во Полициската станица Радовиш Г.Г.(45) од село Дедино, општина Конче, пријавил дека ноќта помеѓу 24 и 25.04.2024 во времето од 22.00 до 06.00 часот било скршено стакло на објект во село Дедино, кој се користел како штаб на кандидат за претседател на државата, соопштија денеска од МВР.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link