fbpx

Tags : искрешено стакло

Искршено стакло од изборен штаб во село Дедино, Општина Конче

Вчера во 14:00 часот во Полициската станица Радовиш Г.Г.(45) од село Дедино, општина Конче, пријавил дека ноќта помеѓу 24 и 25.04.2024 во времето од 22.00 до 06.00 часот било скршено стакло на објект во село Дедино, кој се користел како штаб на кандидат за претседател на државата, соопштија денеска од МВР. Увид на местото извршила […]