fbpx

Tags : малолетник

Малолетник со мотоцикл удрил во малолетник во двор на училиште

МВР соопшти дека вчера околу 13:30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во двор на основно училиште во Валандово, мотоцикл, управуван од малолетник од Валандово, удрил во малолетен пешак од село Пирава, валандовско. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Валандово. Увид бил извршен.

Малолетник од струмичко село се сомничи дека извршил обљуба врз

На 25.04.2024 во Полициската станица Струмица во присуство на родител бил повикан малолетник од струмичко село, кој се сомничи дека истиот ден извршил обљуба врз малолетничка од струмичко, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување.

Малолетник потешко повреден во сообраќајка во Струмица

Вчера во 20.00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на раскрсницата од улиците „Маршал Тито“ и „Ристоман Попчевски“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ќ.У.(24) од Струмица и мопед „априлиа“ со германски национални ознаки, управувано од малолетно лице од Струмица. Во несреќата со […]

Гром усмрти малолетник во гевгелиско Негорци

Попладнево околу 15:30 часот гром усмртил малолетник во гевгесликот село Негорци, откако овој регион бил зафатен од силно невреме проследено со грмотевици и молњи. Во соопштението од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова стои дека денеска во 15:30 часот во Одделението за внатрешни работи Гевгелија било пријавено дека во атар на село Негорци, гевгелиско, лекар […]

СВР Струмица:малолетник извршил обљуба врз малолетничка со која бил во

На 26.02.2024 во Полициската станица Струмица, 38 – годишна жена од струмичко село пријавила дека во периодот од август до ноември 2023 година малолетник од струмичко село извршило обљуба врз нејзината малолетна ќерка, со која бил во љубовна врска. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Пријавен физички напад врз малолетник

На 04.06.2023 во 17:10 часот во Полициската станица Струмица, К.Ј.(35) од Струмица пријавил дека околу 16.30 часот во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од Н.Р.., сопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кај малолетник од Гевгелија пронајдена марихуана

На 13.01.2023 во 01:35 часот на локалниот пат Струмица-село Баница, полициски службеници од Полициска станица Струмица извршиле контрола на патничко возило „фолксваген голф“ со струмички регистарски ознаки. При контролата, кај малолетен сопатник од Гевгелија, кој престојувал во Струмица, била пронајдена марихуана, соопштија денеска од СВР Струмица. Во присуство на родител, со малолетникот бил извршен разговор […]

Триесет денови притвор за гевгеличанецот кој изврши обљуба врз малолетник

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило продолжено кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години од член 188 став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик. Осомничениот, на кого родителите му ги доверувале на чување […]

Гевгеличанец приведен за обљуба врз малолетник

Вчера во 15:20 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Ѓ.А.(61) од Гевгелија затоа што извршил обљуба врз малолетник од Гевгелија, информираа денеска од СВР Струмица. Лицето е задржано во Полициската станица Гевгелија, за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање […]

Нападнат малолетник во Василево додека лепел плакати од политичка партија

На 30.10.2021 во 01,20 часот М.Т.(44) од село Василево пријавил дека на 29.10.2021 околу 23,30 часот, додека неговиот син лепел плакати од политичка партија во непосредна близина на домот на културата во село Василево, дошол К.Ц.(18) и почнал да лепи плакати врз плакатите од друга политичка партија, соопшти денес МВР. Потоа К.Ц. почнал да го […]