fbpx

Малолетник со мотоцикл удрил во малолетник во двор на училиште во Валандово

 Малолетник со мотоцикл удрил во малолетник во двор на училиште во Валандово

МВР соопшти дека вчера околу 13:30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во двор на основно училиште во Валандово, мотоцикл, управуван од малолетник од Валандово, удрил во малолетен пешак од село Пирава, валандовско.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Валандово. Увид бил извршен.

Share via
Copy link