fbpx

Избувна шумски пожар над селото Коџалија, радовишко

 Избувна шумски пожар над селото Коџалија, радовишко

Пожарникарите од ТППЕ Радовиш синоќа од 18:30 часот до доцна во ноќта гаснеле шумски пожар во село Коџалија, над гробиштата, соопштија денеска од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

-Со пожарот била зафатена дабова шума, а дејствувањето врз пожарот ќе продолжи во текот на денешниот ден, стои во информација од ЦУК.

Фото: архива

Share via
Copy link