fbpx

Tags : село Коџалија

Избувна шумски пожар над селото Коџалија, радовишко

Пожарникарите од ТППЕ Радовиш синоќа од 18:30 часот до доцна во ноќта гаснеле шумски пожар во село Коџалија, над гробиштата, соопштија денеска од Центарот за управување со кризи (ЦУК). -Со пожарот била зафатена дабова шума, а дејствувањето врз пожарот ќе продолжи во текот на денешниот ден, стои во информација од ЦУК. Фото: архива