fbpx

Мартин Мирчевски е нов играч на ФК Академија Пандев

 Мартин Мирчевски е нов играч на ФК Академија Пандев

Мартин Мирчевски е нов играч на ФК Академија Пандев.

Младиот напаѓач доаѓа од редовите на ФК Вардар, а претходно има настапувано за ФК Пелистер и ФК Беласица.

Мирчевски со тимот на Академија Пандев се договори на 2 годишна соработка.

Share via
Copy link