fbpx

МВР предлага дуелот помеѓу Македонија ЃП и ЦСКА (Софија) да се игра во Струмица, од ФФМ нема одговор

 МВР предлага дуелот помеѓу Македонија ЃП и ЦСКА (Софија) да се игра во Струмица, од ФФМ нема одговор

Министерството за внатрешни работи (МВР) испратиле предлог до Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) за натпреварот помеѓу Македонија ЃП и ЦСКА (Софија) да се одигра во Струмица место во Скопје поради зголемен број настани во главниот град и ангажмани на СВР Скопје.

ФФМ го испратиле барањето до УЕФА бидејќи тие одлучуваат, но до овој момент не е добиен одговор.

Повеќе информации може да прочитате на: https://lokalno.mk/mvr-predlaga-duelot-pomegu-makedonija-gp-i-tsska-sofija-da-se-igra-vo-strumitsa-od-ffm-nema-odgovor/

Share via
Copy link