fbpx

Никола Ѓоргиев освои титула во Словенија, имаше поддршка од Владо Илиевски

 Никола Ѓоргиев освои титула во Словенија, имаше поддршка од Владо Илиевски

Екипата на АЦХ Волеј од Љубљана по 19-ти пат стана шампион на Словенија, а голема заслуга за нивната титула годинава, која ја обезбедија вечерва со победата над Калцит Камник од 3-1 во сетови, има македонскиот коректор Никола Ѓоргиев кој е и капитен на АЦХ Волеј.

АЦХ Волеј без пораз сезонава ја освои титулата во Словенија.

Најдобриот македонски одбојкар, и капитен на репрезентацијата која кон крајот на летово во Скопје ќе биде еден од домаќините на Европското првенство, е еден од главните играчи на Љубљана, а вечерва од трибините имаше поддршка и од екс кошаркарот Владо Илиевски кој живее во словенечката престолнина, и исто како и Ѓоргиев, е роден струмичанец.

Share via
Copy link