fbpx

Оусман Маронг од Црвена Ѕвезда најново засилување за Академија Пандев

Оусман Маронг од Црвена Ѕвезда e најновото засилување за Академија Пандев.

Гамбиецот денеска потпиша двегодишен договор со „Пандевци“ и во тек е неговата регистрација за право на настап.

Се работи за 22-годишен играч кој подеднакво добро се снаоѓа на позициите офанзивен играч за врска и крилен напаѓач.

Share via
Copy link