fbpx

Прегазена 74-годишна жена во Струмица

 Прегазена 74-годишна жена во Струмица

На 25.08.2023 во 07,40 част во Струмица на крстосницата од ул. „Ленинова“ и ул. „Браќа Миладинови“, патничко моторно возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ѓ.С.(68) од с.Дабиље, струмичко удрило во Д.Х.(74) од с.Василево, струмичко. Д.Х. била пренесена во Медицински центар-Струмица, каде од лекар и била констатирана тешка телесна повреда, соопшти полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Share via
Copy link