fbpx

Промовирана песната со која Васил Гавранлиев ќе не претставува на Евровизија (ВИДЕО)

 Промовирана песната со која Васил Гавранлиев ќе не претставува на Евровизија (ВИДЕО)

Македонскиот претставник на овогодинешниот избор на песна за Евровизија, Васил Гарванлиев, сподели видео од песната со која ќе настапи во Ротердам, Холандија.

Песната „Here I stand“ е негово авторско дело, а продукцијата и аранжманот се на Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

Во рамки на Дневникот 1 на МТВ, беше промовирана песната со која ќе нè претстави.

Share via
Copy link