fbpx

Прва победа и први бодови за „Пандевци“ сезонава

 Прва победа и први бодови за „Пандевци“ сезонава

Академија Пандев конечно во 4. коло од Првата македонска фудбалска лига успеа да стигне до првите бодови сезона.

На стадионот „Благој Истатов“ во Струмица „пандевци“ славеа минимално со 1-0 против Струга ТЛ со погодокот на Марио Крстовски во 85. минута од натпреварот. Прв гол, први бодови и прва победа за струмичани сезонава.

Share via
Copy link