fbpx

Синоќа звуци на македонски џез евергрини се ширеа од малиот градски парк во Струмица

 Синоќа звуци на македонски џез евергрини се ширеа од малиот градски парк во Струмица

Квинтетот од музичари успеа македонската музика да ја пренесе во една поинаква – џез димензија.

Во опуштена атмосфера под отворено небо бројната публика уживаше во уникатните изведби на македонските евергрини.

„Да ја негуваме и промовираме македонската музика“ – беше мотото на синоќешниот настан.

Истиот се одржа во рамки на програмата на „Струмица-град на културата 2021“.

Share via
Copy link