fbpx

Спасе Терзиев со прв професионален договор за Академија Пандев

 Спасе Терзиев со прв професионален договор за Академија Пандев

Академија Пандев во процесот на подмладување на сениорскиот тим продолжува со потпишување на професионални договори со играчи од својата младинска школа. Денеска Спасе Терзив потпиша прв професионален договор за Академија Пандев.

Инаку, Терзиев игра на позицијата централен дефанзивец и е дел од тренажниот процес во сениорскиот тим веќе подолг период, а и стандарден репрезентативец на Македонија во селекцијата У-19.

Share via
Copy link