fbpx

Tags : 1 септември

Регистрирани 115 случаи на ковид-19, нема нови во Струмица

Во последните 24 часа се направени 1665 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 34-Куманово 10-Штип 14-Прилеп 15-Тетово 3-Струга 13-Битола 4-Охрид 4-Гостивар 2-Крива Паланка 1-Радовиш 1-Крушево 1-Кочани 1-Пробиштип 2-Македонски Брод 1-Пехчево 1-Берово 2-Виница 3-Делчево 1-Свети Николе 2 Починат е еден пациент од Гостивар на возраст од 76 години. Денеска Институтот за […]