fbpx

Tags : 12.08.2020

Нови 139 случаи на ковид-19, двајца во Струмица, 239 оздравени

Во последните 24 часа се направени 1627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 20-Дебар 2-Штип 15-Прилеп 1-Тетово 6-Струга 8-Битола 2-Охрид 3-Кавадарци 8-Гостивар 19-Гевгелија 1-Струмица 2-Кочани 5-Демир Хисар 2-Македонски Брод 3-Берово 1-Делчево 1-Свети Николе 6-Кичево 4 Починат е пациент од Охрид во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира […]