fbpx

Tags : 188 нови

188 нови случаи на ковид-19 , пет лица починаа

Во последните 24 часа се направени 1971 тестирања, а регистрирани се 188 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 44-Куманово 21-Дебар 1-Штип 18-Тетово 24-Струга 21-Велес 1-Битола 5-Охрид 6-Кавадарци 3-Гостивар 23-Крива Паланка 1-Кочани 1-Пробиштип 2-Демир Хисар 1-Македонски Брод 3-Кичево 10-Ресен 1-Неготино 2 Починати се 5 лица, пациентка од Скопје, пациент од Битола, пациентка од Куманово, двајца пациенти […]