fbpx

Tags : 44 нови

Рекорд во Струмица-44 новозаразени од Ковид-19!

Во последното деноноќие во Струмца се регистрирани рекордни44 нови инфицирани од коронавирус и 15 оздравени. Во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 178 -Куманово 18 -Дебар 1-Штип 8 -Прилеп 20 -Тетово 13 -Струга 9 -Велес 5 -Битола 13 -Охрид 7 -Кавадарци 3 -Гостивар 4 […]