fbpx

Tags : 96 нови случаи

Нови 96 случаи на ковид-19 од кои тројца во Струмица,

Три машки лица од Струмица на возраст од 24, 32 и 55 години се новите инфицирани од коронавирусот. Новозаболените се од нов кластери и не се поврзани со некој од досегашните, информираа од Центарот за јавно здравје во Струмица. Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 […]