fbpx

Tags : акција „Чибук“

Обвинителството бара притвор за лицата уапсени во вчерашната акција „Чибук“

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава поднесена денес (3.3.2024 година) од МВР, донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против 10 лица, соопштија денеска од Јавното обвиниотелство. На сите осомничени им се става на товар дека сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање […]