fbpx

Tags : аптека

Полициски билтен: Со закана одземени пари од аптека во Гевгелија,

На 06.11.2022 во 16:57 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во аптека на ул.„Слободан Митров Данко“ во Гевгелија едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет, соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 06.11.2022 во 13.20 часот во Полициската станица Струмица, В.А.(22) од село […]