fbpx

Tags : археолошки предмети

Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети

МВР соопшти дека на 01.07.2022 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за сериозен криминал и кривични дела против културното наследство, по претходно добиени сознанија дека кај Б.Б. (39) од село Висока Маала, општина Василево, има археолошки предмети кои се предмет на кривично дело по чл. 265 од КЗ „присвојување […]