fbpx

Tags : баба

Внук извршил обљуба врз баба си

Вчера Одделението за внатрешни работи Радовиш до Основно јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Е.Ш. (23) од село Тополница, радовишко, поради сомнение за сторено кривично дело „родосквернавење“ по  член 194 став 1 од Кривичниот законик. Имено, во периодот пред околу еден месец, Е.Ш. извршил обљуба врз неговата баба. Од страна на судија од Основен […]