fbpx

Tags : брана

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите

Седум денови трае потрагата по М.П. (29) од струмичкото село Дабиле, кој на 16 овој месец исчезна во водите на браната кај селото Дрвош. Ввчера во потрагата се вклучија и жители на селото Дабиле, кои со чамец и сонар ја пребаруваа браната, но петчасовната потрага не даде резултат. Од фејсбук групата „Дабиле“ најавуваат дека потрагата […]

Жител од Дабиле исчезнал во водите на браната кај село

На 16.07.2023 во 13.30 часот во СВР Струмица, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13.00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, влегол во водите од браната во близина на село Дрвош, струмичко и не излегол, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен Центарот за управување со кризи и се преземаат мерки за пронаоѓање на […]