fbpx

Tags : Брера Струмица

Најголем трансфер во историјата на Брера Струмица-Трајков од 1 јули

Се остварува најголемиот трансфер во историјата на АП Брера Струмица – Димитар Трајков од 1 јули ќе биде нов играч на Полисја од Украина. Тој ќе стане нов играч на ФК ,,Полисја“ од Житомир Украинa, откако успешно ги заврши медицинските прегледи во овој град и го потпиша преддоговорот со новиот клуб. Трајков во редовите на […]

Младите фудбалери на „Брера Струмица“ го освоија турнирот „Фер плеј“

Младите фудбалери од генерацијата 2013 го освоија турнирот „Фер плеј“ во Охрид кој се одржа изминатиот викенд. -На турнирот учествуваа детски екипи од седум држави од Европа, а нашите дечиња предводени од тренерите Љупче Пенев и Кире Ангеловски се искачија на врвот во конкуренцијата за фудбалери 2013-та. Надежите на „АП Брера Струмица“ во сите мечеви […]

Видео: Горан Пандев за роденденот и отворениот ден на Брера

Денеска “БРЕРА СТРУМИЦА” на СРЦ ПАНДЕВ организираше “ОТВОРЕН ФУДБАЛСКИ ДЕН” на кој, сите присутни можеа да се запознаат со клубот и имаа можност да се дружат и со ГОРАН ПАНДЕВ. На настанот беше присутен и основачот на клубот, но и сегашен претседател на клубот ГОРАН ПАНДЕВ кој го прослави својот родендне со сегашните и идни […]