fbpx

Tags : бројот

Се намалува бројот на новозаразени од ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 1325 тестирања, а регистрирани се 565 нови случаи на ковид-19, а во Струмица се регистрирани 17 нови, а оздравени се 9 пациенти. – Скопје 230- Куманово 35- Штип 13- Прилеп 65- Тетово 39- Струга 1- Велес 27- Битола 15- Охрид 3- Кавадарци 10- Гостивар 27- Гевгелија 13- Струмица 17- […]